3. ročník OVL

25.4.2005 VÝSLEDKY CELOSTÁTNÍHO FINÁLE 2005
Obě družstva účastnící se celostátního finále stanula na stupních vítězů, a to ve velmi početné konkurenci 32 družstev z 10 měst.

Druhé místo
obsadilo družstvo Hulho, které ve finálovém zápasu velmi těsně prohrálo s družstvem Druhá míza (vítězem AVL Liberec) 1:2.

Na třetím místě se umístilo družstvo Brušperk mix, které v boji o medailové příčky porazilo družstvo Výškové práce (vítěze AVL Olomouc) 2:0.

Oběma družstvům gratulujeme!
Podrobnější informace o jednotlivých zápasech zde.
22.4.2005 CELOSTÁTNÍ FINÁLE 2005 - HRADEC KRÁLOVÉ
První dvě družstva soutěže Brušperk mix a Hulho budou ve dnech 22.-23. dubna 2005 bojovat o co nejlepší umístění v celostátním finále v Hradci Králové. Držme jim proto všichni palce!
22.4.2005 INFORMACE O PŘEDÁVÁNÍ CEN
Ještě jednou zdůrazňujeme, že ceny máme připraveny pro všechny zúčastněná družstva obou lig. Kdo však nepříjde, nic nedostane :-)


Pořadí začneme vyhlašovat od prvního místa. Každé družstvo si bude moci z následující nabídky cen samo vybrat svou odměnu:
* dárkové koše
* poukázky na útratu během večírku
* sady triček
* sítě
* slevy na startovném pro příští ročník
* volejbalové míče
Přesný počet, ani konkrétní hodnotu jednotlivých cen vám však již neprozradíme.
14.4.2005 Všem družstvům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a výkonům a na všechny se těšíme při závěrečném večírku.
14.4.2005 Také družstva první ligy odehrála své poslední zápasy v tomto ročníku. Svůj náskok z předchozích kol si udrželo družstvo Brušperk mix, které zvítězilo o 6 bodů. Boje o další medailové příčky však bylo ještě velmi dramatické. Nakonec se na druhém místě umístilo družstvo Hulho a na třetím místě družstvo Santé plus Bears.
Výsledky zápasů a konečné pořadí družstev najdete v sekci 1. liga.
4.4.2005 Druhá liga má dobojováno! O překvapení dne se postaralo do včerejška jednoznačně vedoucí družstvo PAV, když neudrželo svůj šestibodový náskok a po třech prohrách obsadilo "až" druhé místo. Z celkové výhry se tak mohlo radovat družstvo Tekyla tým, které zvítězilo o 1 bod. Na třetím místě se umístilo družstvo Brušperk seniors.
Na výsledky zápasů a konečnou tabulku se můžete podívat v sekci 2. liga.
30.3.2005 V neděli 3. 4. čekají na družstva druhé ligy poslední zápasy letošního ročníku, ve kterých se rozhodne, která družstva budou mít právo postoupit do ligy první. Po celý den bude pro vás opět připraveno občerstvení.
30.3.2005 Po dlouhém hledání se nám konečně podařilo zajistit prostory pro závěrečný večírek OVL. Uskuteční se v sobotu 23. 4. 2005 v sokolovně ve Vratimově. Přečtěte si podrobnější informace.
29.3.2005 Družstva první ligy vstoupila v neděli 20. 3. 2005 do závěrečné fáze soutěže, ve které se rozhodne o konečném umístění. Po tomuto dnu si družstvo Brušperku upevnilo své vedení, které momentálně činí 7 bodů. Přestože o některých místech je již téměř rozhodnuto, lze předpokládat, že o většinu proběhnou ještě tuhé boje. Máme se tedy na co těšit :-).
16.3.2005 S firmou, která nám provozovala občerstvení jsme byli moc spokojeni, bohužel dále ho ale dělat nebude (nevyplatí se ji to). Občerstvení pro následující dny přesto bude! Bude v naší vlastní režii. Určitě nebudou steaky :-( , nicméně šanci ukojit hlad a žízeň mít určitě budete. Doufáme, že budete pro začátek tolerantní. S nově nasbíranými zkušenostmi to bude příště určitě lepší.
1.3.2005 Byly upraveny rozpisy na další hrací dny. Původní čísla družstev tak nahradily konkrétní názvy družstev podle aktuálního pořadí.
27.2.2005 Dnešními velmi vyrovnanými zápasy byla ukončena druhá část 2. ligy, po které se vytvoří tři pětičlenné a jedna čtyřčlenná skupina. Družstva vstupují do této části s veškerými nahranými body a dále se mezi sebou utkají o konečné umístění.
Nejdramatičtější byl souboj o pátou příčku mezi družstvy BSP a Zalomenou pípou. Při shodném počtu bodů a poměru setů rozhodl ve prospěch družstva BSP až lepší poměr míčů.
26.2.2005 V neděli 20.2.2005 byla dohrána základní část 1. ligy, po kterém následuje rozdělení družstev do dvou šestičlenných a jedné pětičlenné skupiny. Všechna družstva si do druhé části přenášejí veškeré získané body.
Složení těchto skupin bylo jasné až po odehrání posledního zápasu. Na prvních "nepostupových" příčkách se umístila s jednobodovou ztrátou družstva Somálci a SvinoX.
3.2.2005 Po dohodě družstev Esa a DT Jantar se jejich zápas hraný 6.2.2005 přesouvá z 7:30 na 9:10.
1.2.2005 I tuto neděli bude zajištěno v hale občerstvení.

Doufáme, že všichni účastníci 2.ligy budou s občerstvením spokojeni tak, jako jsme byli spokojeni tuto neděli my. V nabídce je pouze plechovkové pivo, není to však vinou firmy, ale protože v hale je čepování piva zakazáno.
1.2.2005 Apelujeme na družstva, aby se dostavovala k zápasům včas. Čas uvedený v rozpisu je čas začátku utkání a ne doba kdy se družstvo teprve začne scházet v hale.

Nelze překračovat čas pronájmu haly nad rámec dohodnutého času, po nás mají halu pronajatou další zájemci o sport.

Víme, že se zápasy mohou v průběhu dne protáhnout a že některé zápasy mohou začínat se zpožděním. Povinností družstva je ale být v hale připraveno k zápasu na dobu stanovenou rozpisem.

Doufáme, že družstva k tomuhle budou přistupovat zodpovědně a že se již nestane, aby hned první zápas začínal vinou pozdního příchodu družstva s 15 minutovým zpožděním. Hřiště se snažíme připravit v hale tak, aby jste měli již 15 minut před začátkem prvního utkání hřiště k dispozici pro své rozcvičení.
1.2.2005 Družstvo 2.ligy S.H.O.R.S po dohodě s pořadateli OVL ukončilo své působení v letošním ročníku OVL. Z tohoto důvodů dohází ke změnám v rospisech 2.ligy.
1.2.2005 Družstvo 1.ligy SVV po dohodě s pořadateli OVL ukončilo své působení v letošním ročníku OVL. Z tohoto důvodů dohází ke změnám v rospisech 1.ligy. Dochází k posunům některých zápasů a odehrají se oba odložené zápasy.
1.2.2005 V neděli 31.1.2005 se odehraly další souboje v první lize. Podařilo se nám odehrát jeden odložený zápas, bohužel jeden zápas (Brušperk MIX - SvinoX) jsme za stavu 1:1 na sety museli kvůli nedostatku času znova předčasně ukončit a bude se opakovat v náhradním termínu. Je to škoda, protože pokud by se začalo hrát v neděli v 8:00 (přesně podle rozpisu) a né až s 15 minutovým zpožděním, zápas by se stihnul odehrát celý.

Úspěšný den má za sebou Obří broskev, která vyhrála své zapasy a učinila velký krok do první šestky, která se již tak začíná rysovat. Naopak úspěšný den neměly vedoucí celky (Brušperk MIX a Hraboši), ktere ztrácely body.
27.1.2005 Pro všechny volejbalisty máme dobrou zprávu. Podařilo se nám zajistit náhradní firmu na provozování občerstvení.
Již od této neděle tak budete mít opět možnost zakoupit si po celý den v prostorách haly jídlo i pití a osvěžit se tak po náročných zápasech (nebo před :-) ).
26.1.2005 V neděli 16.1.2005 byly odehrány další tuhé boje v 1.lize. Mnohé zápasy byly hodně vyrovnané a jelikož jsme museli končit přesně ve tři hodiny (po nás měl halu zaplacenou někdo další), nestihli jsme odehrát dvě utkání.
Není lehké přesně stanovit potřebnou dobu pronájmu, někdy skončíme o půl hodiny (i více) dříve, někdy bychom potřebovali půl hodiny navíc. Jestliže ale má halu hned po nás pronajatou někdo další, není možné naši dobu pronájmu překročit, pokud nechceme mít příště problémy s následujícími pronájmy.
Družstvům se tímto omlouváme za případně vzniklé potíže a doufáme, že situaci chápou. Neodehraná utkání se odehrají v náhradním termínu.
14.1.2005 INFORMACE PRO DRUŽSTVA 1. LIGY

V neděli 16.1.2005 nebude v hale k dispozici občerstvení, a to ze zdravotních důvodů ze strany provozovatele.
Na příští termín se pokoušíme zajistit náhradu.

14.1.2005 Po neděli mají družstva druhé ligy za sebou úvodní zápasy druhé části soutěže. Od této chvíle se jim započítávají veškeré uhrané míče a sety do celkového hodnocení a zápasy tak začínají získávat na dramatičnosti. 
Své první porážky se dočkalo dosud suverénní družstvo BSP, které se tak zatím usadilo na 7. místě ve první skupině o 1.-10. místo. Na prvním místě momentálně figuruje družstvo PAV-SEW a HW. Ve skupině o 11.-20. místo nejlépe odstartovalo družstvo Trefil Schomberg.
21.12.2004 Do propozic k 27.2.2005 se nám vloudila malá chybička, kterou jsme opravili. V 8:00 tak nenastoupí k utkání družstva Šneci a Tekyla tým (hrají spolu 9.1.2005), ale družstva Zalomená pípa a RKS Šenov, a v 11:20 nenastoupí družstva Lamy a Maras (hrají spolu 6.2.2005), ale družstva Blutym a S.H.O.R.S. Omlouváme se za chybu a děkujeme družstvům Tekyla tým a Blutym na upozornění na ni.
20.12.2004 Na základě výsledků první části byly aktualizovány propozice pro 2. ligu (vloženy odpovídající názvy družstev).
19.12.2004 Máme za sebou poslední hrací den tohoto kalendářního roku, který přinesl řadu dramatických zápasů. Do poslední chvíle tak nebylo jisté, která družstva si vybojují účast v první skupině a budou tak bojovat o 1.-10. místo.

Bohužel pravidla jsou pevně dána a postoupit mohlo pouze pět družstev z každé skupiny. Na nepostupových šestých místech se i přes velmi vyrovnané výsledky umístila družstva Draci a Blutym.
12.12.2004 PO DNEŠNÍM HRACÍM DNU POSTRÁDÁME DVA HRACÍ MÍČE SOUTĚŽE (OZNAČENÉ NÁPISEM OVL U VENTILKU)!!!
Prosíme proto družstva 1. ligy, aby si zkontrolovaly míče, které si v neděli z haly odnesly. V případě, že takto označený míč u sebe objevíte, kontaktujte nás prosím.
  V hale naopak zůstal neoznačený míč značky gala. Pokud jej někdo postrádáte, přihlaste se o něj u pořadatelů.
12.12.2004 Krom předem avizované neúčasti družstva SVV a výše zmíněného zmizení míčů, proběhl dnešní hrací den bez problémů.
Úspěšný byl především pro družstva Brušperk mix, Hulho a Somálci, které neztratily ani set a výrazně si tak vylepšily své postavení v tabulce.
10.12.2004 Byly zveřejněny podrobné rozpisy jednotlivých hracích dnů, a to až do konce ročníku.
9.12.2004 Družstva OVL se účastní i turnajů mimo náš region:

Družstvo Hraboši se 25.9.2004 zúčastnilo jako jediný zástupce naší ligy celostátního finále neregistrovaných smíšených družstev v Praze a vedlo si přitom velmi dobře. Probojovali se až do finále a obsadili celkově vynikající 2.
 místo. (foto)

28.11.2004 se konal otevřený turnaj smíšených družstev v Přerově, kterého se zúčastnili tři naše týmy: Santé plus Bears (6. místo), Rychvald Falcons (8. místo) a Elita Zeal (???).

Družstvům gratulujeme, děkujeme za úspěšnou reprezentaci OVL a přejeme mnoho úspěchů i v dalších turnajích. 
8.12.2004 Družstvo SVV hrající 1. ligu OVL se bohužel z důvodu mimořádně vysoké nemocnosti týmu nemůže dostavit 12.12.2004 na soutěžní utkání. Jedná se o zápasy s družstvy SvinoX, Obří broskev a Víběr. Družstvům budou započteny kontumační výsledky.
24.11.2004 Máme již potvrzeny všechny termíny pro rok 2005:

1. liga: 16. 1.,  30. 1.,  20. 2.,  20. 3.,  10. 4.
2. liga: 9. 1.,  6. 2.,  27. 2.,  3. 4.

15.11.2004 Druhé pokračování 2.ligy bylo odehráno v sobotu na Jízdárně. Vše probíhalo hladce, žádné problémy jsme nezaznamenali. Před třetím hracím dnem, kdy se rozhodne o složení první a druhé desítky se nám už začíná tabulka trochu rozdělovat. Kromě BSP, ale nemá ještě žádné jiné družstvo jistotu postupu do první skupiny. Nicméně pravděpodobnost postupu již lze předpokládat u více družstev. O páté postupové příčky se určitě ještě svede urputný boj.
V neděli pokračovaly tuhé boje v 1.lize, která je velmi vyrovnaná. Pár vydařených zápasů může mužstvo katapultovat až na nejvyšší příčky a naopak několik nepodařených může znamenat propad do spodních částí tabulky. Záleží samozřejmě také hodně na tom kdo s kým hrál, to je určitě pro posuzování šancí různých družstev také důležitým měřítkem.
V neděli nám nastal menší problém s rozhodčími, kdy p.Šrámek dorazil trochu opožděně a p.Strakoš kvůli zdravotním potížím vůbec. Začátek se nám tak trochu pozdržel a rozhodčí byli v průběhu dne střídáni rozhodčími nacházejicími se v řadách hrajících družstev. Doufám, že družstva jichž se to týkalo, se tím necítila nijak poškozena. Družstvům se za tyto, doufám, menší komplikace omlouváme.
8.11.2004 Včera odstartovala 1.liga. Z výsledků určitě nelze dělat žádné závěry, družstva mají odehrána pouze 3 zápasy a zaleží hodně na tom kdo s kým hrál. Nicméně lze konstatovat, že favorité se usadili od začátku v čele tabulky a měli jsme možnost sledovat, že to nebudou mít vůbec jednoduché.
4.11.2004 Včera byly přidány detailní rozpisy hracích dnů do konce roku. Rovněž je tam možnost stáhnout si celkový rozpis 3. ročníku OVL. Chybí v něm pouze termíny hracích dnů v roce 2005. Předpokládáme, že bychom je mohli znát do konce listopadu.
25.10.2004 V neděli byly úspěšně sehrány všechny plánované zápasy 2.ligy. Nevyskytly se žádné problémy (alespoň o nich nevím). Děkuji tímto všem mužstvům za zodpovědný přístup a ukázněné chování.
Úroveň 2.ligy se mi zdála oproti loňsku určitě lepší a jsem moc zvědavý, jak dopadnou základní skupiny. V první skupině se do čela vyhouplo BSP, těsně následované Severkou a PAV-SEW+HW, v druhé skupině dobře odstartoval RKS Šenov, který následují Šneci, Zalomená pípa, Brušperk seniors a Tekyla tým. Bodové rozdíly jsou prozatím ale minimální.
19.10.2004 V neděli 24.10.2004 bude podle plánu odstartován 3. ročník OVL pro družstva druhé ligy. Připravili jsme pro vás podrobné propozice a hrací systém soutěže.

Družstva první ligy budou začínat v neděli 7.11.2004. Také ony si mohou prohlédnout podrobné propozice a hrací systém soutěže.

 

UPOZORNĚNÍ

Z důvodu nové palubovky v hale VŠB zde vstupují v platnost následující opatření:
     1) přísný zákaz vstupovat do haly ve venkovní obuvi
     2) přísný zákaz opouštět budovu haly v sálové obuvi
         (při kouření, ...)


Na striktní dodržování těchto opatření bude dozírat pořadatel. V případě porušení některého ze zákazů hrozí osobě, příp. celému družstvu sankce (pokuta nebo vyloučení ze soutěže).

Jelikož dodržování uvedených opatření je základní podmínkou pro naše další pronájmy této haly a v současnosti nejsou k dispozici volné kapacity jiných hal, je i ve vašem zájmu tyto pravidla respektovat a podílet se tak na bezproblémovém průběhu soutěže.

 

Veškeré informace byly dnes zároveň odeslány na mail kontaktním osobám uvedeným v přihlášce družstva.

 

Družstva, která neodevzdají soupisku nejpozději před začátkem svého prvního zápasu, nebudou k utkání připuštěna.

18.10.2004 Termíny pro 1.ligu - 7.11, 14.11, 12.12
Termíny pro 2.ligu - 24.10, 13.11, 19.12

Zítra budou na stránkách propozice k 1 hracímu dni 2.ligy, také to pošlu na všechny e-maily uvedené na přihláškách družstev. Do konce týdne bychom měli zveřejnit i úplný rozpis soutěže do konce roku.
14.10.2004 Zpráva pro všechna družstva 2.ligy.
Je možné, že se bude hrát 24.10, tak jak bylo naplánováno. Vše se rozhodne v pondělí 18.10. Pokud by se hrálo, tak ještě ten den (nejpozději v úterý), Vám pošlu mejl s propozicemi k 1. hracímu dni.
8.10.2004 Prosím všechny družstva o trpělivost. Usilovně pracujeme na tom, abychom sehnali haly pro hrací dny OVL. Situace je oproti loňskému roku komplikovanější. Jednak máme více družstev a s halami je daleko větší problém než v loni. Situace se má zatím tak, že halu VŠB zatím nelze komerčně pronajmout. Haly průmyslové školy na Sokolské třídě a SOU Dopravního u vítkovického nádraží jsou skoro beznadějně plné. Snažíme se sehnat jiné prostory. Jakmile budeme mít nové informace okamžitě Vám je sdělíme.

Pokud by měl někdo šanci pomoci při zajištění haly, ve které by se mohla část OVL hrát, velice bychom tuto pomoc uvítali.
4.10.2004 Dodatečně se ještě přihlásilo družstvo RKS Šenov a počet účastníku 2.ligy se tak ustálil na počtu 20.
Pokud se nám podaří zajistit haly tak první hrací den 2.ligy by byl 24.10. a první ligy 7.11.
30.9.2004 Podtrženo sečteno. 3. ročníku OVL se bude účastnit 37 družstev, která budou startovat v 1. nebo 2.lize.
1.liga má oproti loňskému ročníku místo 14 plných 18 družstev. Dlouho jsme uvažovali, jakým způsobem 1.ligu doplnit. Loňští účastníci 1.ligy Kenny a Lapajo se letos nepřihlásili a tak jsme měli celých 6 volných míst a na ně 8 zájemců. Jedno družstvo pod mírným nátlakem dobrovolně souhlasilo, že bude startovat "pouze" v druhé lize. Díky mu za to :-).
Zůstalo 7 družstev, ze kterých jsme se rozhodli poslat do 2. ligy poslední družstvo 1.ligy loňského ročníku Trefil Schomberg a to hned ze dvou důvodů. Jednak by to tak podle pravidel mělo být, ale hlavně si myslíme, že si tam lépe zahrají a budou tak se svými výkony více spokojení. Doufám, že nám za toto rozhodnutí nebudou moc nadávat, a pokud ano, tak jenom chvíli, než poznají kvalitu 2.ligy.
29.9.2004 Přes volné dny dorazila tato kupa přihlášek: Obří broskev, S.H.O.R.S., O 106, SVV, Santé plus Bears, Tenisáci, Maras, Lamy, Sokol Děhylov.
24.9.2004 Dorazily další přihlášky a to od Hrabošů a Somálců.
23.9.2004 I dnes se počet účastníku rozrostl. Přihlášený je Mix a Tekyla tým.
22.9.2004 Pošta doručila přihlášky od Elita Zeal, Brušperk Mix,Brušperk seniors, Trefil Schomberg a Víběr.
21.9.2004 Letošní OVL se zase rozrostla. Přihlásili se Veto, Blutym, Retym.
20.9.2004 Došla přihláška od dalšího družstva. Přihlásili se Šneci.
20.9.2004 3. ročník OVL je bohatší o další tři družstva. Coda, Esa a DT Jantar.
16.9.2004 Přihlásily se další dvě družstva. BSP a PAV - SEW+HW.
14.9.2004 Počet přihlášených družstev dosáhl počtu deset. Desátí jsou Draci.
10.9.2004 Přihlásilo se již deváté družstvo  Božští a skvělí.
9.9.2004 Dalšími družstvy, která se přihlásila do letošního OVL jsou  Severka, Šenow a Hulho.
1.9.2004 Účast v novém ročníku potvrdila i družstva Údolí sviní, SvinoX a ZOO
30.8.2004 Došla druhá přihláška. Družstvo Rychvald Falcons bude chtít určitě vylepšit své 4. místo z loňského ročníku.
27.8.2004 Dostali jsme pozvánku na účast v celostátním finále smíšených družstev neregistrovaných. Finále se koná 25.9. v Praze. Pokud má nějaké družstvo z 1. ligy zájem se zúčastnit, dejte mi vědět. Můžeme obsadit dvě místa, výše umístění mají přednost. Koukněte se na propozice.
25.8.2004 Dorazila první přihláška. Jako první je do ročníku 2004-05 přihlášeno družstvo Zalomená pípa.
15.6.2004 Dneska jsem se konečně dostal k tomu, abych provedl archivaci loňského ročníku a zveřejnil informace k novému 3. ročníku OVL. Jak už jsme avízovali na závěrečném večírku 2. ročníku, žádné velké změny se nechystají, vše zůstává víceméně při starém a doufejme, že i osvědčeném.

HOME 14.10.2004
RaM